İnsanlığın ilk yıllarından itibaren sağlam çok kere bilgiye idrak etmek bâtınin çaba gösterilmiştir. Bilginin en esenlıklı ve en katıksız yolu kesinlikli deneyimleyerek örenmek olmaktadır. Ancak hasetmüzde biriyi biliminin deneyim yolu ile öğrenilmesi hem yüküm hem de olabildiğince muhataralı olabilmektedir. Bilgelik Nedir? Bugün sağlam çok erkek yakaında bilgiye idrak etmek olabildiğince amelî olmaktadır. Ancak ilk insanlar bâtınin bu hesap hem amelî değil hem de esenlıklı bir yolu olmamaktadır. Bilgiye idrak istediği insanların iletiye gitmesine katkı sağlayan olabildiğince önemli bir hesap olmaktadır. Bugün sağlam çok erkek genel ağ aracılığı ile bilgiye ulaşabilmektedir. Ancak ilk insandan yola çıkılması gerekir ise ilk sima dünyaya ulaşınca tahaffuz bilgisini edinir. Bu bilgiyi edinir iken alelumum dış zeminın olabildiğince muhataralı olması boşluk önünde bulunmaktadır. Bu nedenle sağlam çok kere deneme ve üstılma yolunu bulmuştur.

Bu ilk sima barınmayı bulduktan sonra Ziftlenmek yemsin icap ettiğini hissetmiştir. Bu lokma yenilmesi bâtınin hangi bitkilerin esenlıklı hangisinin hüsranı olduğu bilgisini gene deneyerek öğrenilmektir. Ancak bu öğrenmeler olabildiğince yüküm ve muhataralı yollar olarak bilinmektedir. İlk insanlıktan sonra kendi köy ve kendi şehirlerini oluşturan bireyler bâtınin olabildiğince önemli bir şey ise tahaffuz olmaktadır. Bu korunmalar vahşi hayvanlar üst köylerin taarruzsı şeklinde olabilmektedir. Bu nedenle silah imalının bilgisini edinmiştir. Devamında bireyler henüz esenlıklı bir hayatın elde edilmesi bâtınin bu yol aygıt imalına ilk aşamaını atmıştır. Bu süreden sonra yeni bir hesap ortaya çıkmaktadır. Bu insanların hayatlarını kolaylaştırmak bâtınin en önemli şey olan eşya imalı olmaktadır. Bugün insanlığın bu denli vürutmesi ve olabildiğince mualla bir yetişek seviyesine varmasının çizgi sebebi bu hesap olmaktadır. Bugün sağlam çok kişinin etkin olarak kullandığı bilginin temeli aslında yılların birikimi şikelinde gelmektedir. Bu nedenle olabildiğince önemli ve olabildiğince kaslıtir. Bilgelik Türleri ve Özellikleri Nelerdir? Bugün sağlam çok kişinin farkında olmadan kullandığı sağlam çok marifet bulunmaktadır. Bu marifet çeşitlerinin ilki ise gündelik marifet olmaktadır. Gündelik marifet henüz çok bireylerin muhtıra evetşamada kullandıkları bilgiler olmaktadır. Bu bilgiler sebebiyle fert muhtıra evetşamada neyin muhik neyin yanlış olduğu soyısında olabildiğince amelî varabilmektedir. İkinci olan marifet çeşidi ise fen marifet olarak bilinmektedir. Bu model aslında bir zaman dada hayatın bâtıninden ve olabildiğince önemli bir marifet olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al https://robotsupurge.name.tr/ https://yakinkoruma.name.tr/ https://sahinbeycilingir.name.tr/ https://cagrimerkezi.name.tr/ https://catalcamarangoz.name.tr/ Heets
Puff Bar